You are here:  / Pozostałe / Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim miejscem, by przechowywać tam nasze rzeczy i zachować w nich porządek. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne, aby odseparować garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane ubrania to główny czynnik, który wpływa na urządzenie garderoby. Zależnie od rodzaju posiadanych ubrań, powinniśmy podjąć decyzję, czy w swoich meblach musi być więcej drążków z wieszakami, szuflad czy może półek. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na przeróżne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

doskonałym wyborem do małej garderoby jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć miejsce zarówno na nasze ubrania oraz różne dodatki. Warto zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z produkcji niezwykle dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna także jest rewelacyjną decyzją oraz zwiększy miejsce na swoje rzeczy.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Bardzo dobrym wyborem na zwiększenie powierzchni użytkowej garderoby jest wstawienie tam drzwi przesuwnych, nawet jeśli będzie to oddzielny pokój. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W tym wypadku możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które można znaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać również o właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, by światło docierało do wszelkich zakamarków pokoju. W przypadku niemałych przestrzeni powinniśmy skupić się też na oświetleniu punktowym, ponieważ oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości oświetlenia. Dobrze jest zastanowić się nad nabyciem LED-ów. Wykorzystują one bardzo mało energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, ponieważ przyjmują one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro spełnia dwie ważne funkcje. Jest ono konieczne w trakcie wybierania odzieży i powiększa optycznie wnętrze. Jeśli nasza garderoba jest niewielka, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. Rewelacyjną alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Podobne wpisy o podróżach: